Foto ter illustratie. © Pexels / Pixabay

Twee juweliers in Amsterdam doelwit van explosie en overval, mogelijk verband onderzocht

Twee juweliers in Amsterdam zijn woensdag 19 augustus kort na elkaar doelwit geworden van geweld.

Bij een juwelier aan het Buikslotermeerplein werd rond 05.00 uur een explosief tot ontploffing gebracht, waarna later die ochtend drie personen een andere juwelier aan de Burgemeester de Vlugtlaan overvielen.

De recherche onderzoekt of de twee zaken met elkaar verband houden. Bij de overval is inmiddels een 16-jarig meisje aangehouden.

Bij de juwelier in Amsterdam-Noord veroorzaakte de explosie schade aan zowel het bedrijfspand als omliggende gebouwen. Na de ontploffing vluchtten twee mannen samen op een scooter. Ze droegen donkere hoodies en hadden een grote, kleurrijke boodschappentas bij zich. Het tweetal reed weg in de richting van het Dollarpad.

Rond 10.30 uur sloegen vervolgens drie personen toe bij de juwelier aan de Burgemeester de Vlugtlaan in Amsterdam-Nieuw-West. Zij bedreigden een winkelmedewerker en gingen er daarna vandoor met een nog onbekende buit.

De drie verdachten vluchtten ieder op een andere manier. Eén stapte op een scooter, een tweede rende weg en de derde vluchtte op een fatbike. De politie begon direct met een onderzoek waarbij onder meer camerabeelden werden bekeken en getuigen werden gesproken.

Uit dat onderzoek kwam naar voren dat mogelijk nog een vierde persoon bij de overval betrokken was. Een 16-jarig meisje dat zich nog in de omgeving bevond, werd aangehouden. De politie onderzoekt haar mogelijke rol.

De recherche onderzoekt zowel de explosie als de overval. Of dezelfde personen achter beide incidenten zitten, is nog niet vastgesteld.

De politie is op zoek naar getuigen die iets hebben gezien van de explosie, de overval of de vlucht van de verdachten. Ook mensen die over andere informatie beschikken die het onderzoek kan helpen, worden gevraagd zich te melden.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X