Sendric S., de man die wordt verdacht van het doodschieten van drie willekeurige slachtoffers in Rotterdam-IJsselmonde, blijkt ook betrokken te zijn bij een eerdere, gewelddadige steekpartij in de stad.
De politie heeft een DNA-match vastgesteld tussen de 24-jarige verdachte en een steekincident dat op 12 juni vorig jaar plaatsvond aan de Mauritsstraat in Rotterdam.
Bij die steekpartij raakte een slachtoffer zwaargewond. Uit het onderzoek is gebleken dat dit slachtoffer de dader niet kende. Later werden bij S. schoenen gevonden waarop bloedsporen van het slachtoffer zaten.
De link met de moorden in IJsselmonde is even verontrustend. Eind december en begin januari werden daar drie mensen van achteren beschoten. Ook zij leken willekeurig te zijn gekozen. S. heeft inmiddels bekend verantwoordelijk te zijn voor alle feiten.
Dinsdag vond een voorbereidende zitting plaats in de rechtbank van Rotterdam. De verdachte was daar zelf niet bij aanwezig. In september wordt hij opgenomen in het Pieter Baan Centrum voor psychiatrisch onderzoek. Wanneer de zaak inhoudelijk behandeld wordt, is nog niet bekend.

