Op 7 oktober 2025 werd de auto van de Ecuadoraanse president Daniel Noboa aangevallen tijdens een rit naar een bijeenkomst in de provincie Cañar.
Een groep van ongeveer 500 demonstranten gooide stenen naar zijn voertuig, dat ook kogelschade vertoonde. Noboa bleef ongedeerd, maar vijf personen zijn gearresteerd en worden vervolgd voor terrorisme en poging tot moord.
Het incident vond plaats tijdens een protest van inheemse volkeren, georganiseerd door de inheemse organisatie Conaie, tegen de afschaffing van diesel-subsidies.
Deze maatregel heeft de kosten van levensonderhoud voor kleine boeren en inheemse gemeenschappen fors verhoogd, wat leidde tot wegblokkades en demonstraties die ruim twee weken geleden begonnen. Conaie claimt dat hun leden, waaronder oudere vrouwen, door politie en leger zijn aangevallen en dat vijf leden willekeurig zijn opgepakt.
De regering heeft noodmaatregelen ingesteld in meerdere provincies om de orde te handhaven. De onrust, aangewakkerd door de stijgende dieselprijzen, heeft de spanningen in Ecuador verergerd, met name in inheemse gebieden waar economische problemen hard aankomen.
De politie onderzoekt de toedracht van de aanslag en mogelijke bredere verbanden met de protesten.

