De Amerikaanse autoriteiten hebben de 32-jarige Nick Reiner aangeklaagd voor de moord op zijn ouders, filmregisseur Rob Reiner en diens vrouw Michele.
Het echtpaar werd zondag dood aangetroffen in hun woning in Los Angeles. Uit onderzoek bleek dat beiden om het leven waren gekomen door steekwonden.
Volgens het Amerikaanse Openbaar Ministerie leidde politieonderzoek en verzameld bewijsmateriaal al snel naar hun zoon. Nick Reiner werd enkele uren na de vondst van de lichamen aangehouden. Justitie beschuldigt hem ervan zijn ouders met een mes te hebben vermoord.
De aanklacht betekent dat Reiner mogelijk levenslang of zelfs de doodstraf kan krijgen. Over de uiteindelijke strafeis is echter nog geen besluit genomen. Justitie heeft laten weten dat daarbij ook rekening wordt gehouden met de wensen van eventuele nabestaanden.
In de Amerikaanse media wordt gemeld dat er in de uren voorafgaand aan de moorden spanningen zouden zijn geweest binnen het gezin. Nick Reiner zou zaterdagavond op een feest openlijk ruzie hebben gehad met zijn ouders. Een duidelijk motief voor het geweld is tot op heden niet vastgesteld.
Bekend is dat Nick Reiner al sinds zijn tienerjaren kampt met verslavingsproblemen. In 2015 werkte hij samen met zijn vader aan de film Being Charlie, een semiautobiografisch project over een drugsverslaafde tiener. Of verslaving een rol speelde op het moment van zijn arrestatie, is door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
Rob Reiner, inmiddels 78 jaar oud, verwierf internationale bekendheid als acteur en regisseur. Hij tekende voor succesvolle films als The Princess Bride, A Few Good Men, When Harry Met Sally en Sleepless in Seattle. Zijn vrouw Michele was actief als fotograaf en producent. Het politieonderzoek naar de dubbele moord loopt nog.

