Zwaarbeladen busje blijkt vol met honderden flessen lachgas bij controle A12

De politie heeft eerder deze maand op de A12 ter hoogte van Veenendaal een zwaarbeladen bestelbus uit het verkeer gehaald.

In het voertuig bleken meer dan driehonderd flessen lachgas te liggen. Het incident is nu pas naar buiten gebracht.

Agenten kregen argwaan toen zij zagen dat de trekhaak van het busje opvallend laag boven het wegdek hing. Dat wees op een mogelijke overbelasting. De bestuurder kreeg een stopteken, waarna het voertuig langs de snelweg werd gecontroleerd.

De man achter het stuur verklaarde dat hij het busje had gehuurd voor een verhuizing. Bij het openen van de laadruimte troffen agenten echter geen huisraad aan, maar een lading lachgasflessen die tot aan het plafond was opgestapeld.

Uit controle bleek dat het voertuig ruim duizend kilo zwaarder was dan wettelijk is toegestaan. Naast het risico op technische mankementen levert een dergelijke overbelasting ook gevaar op voor andere weggebruikers.

De bestuurder is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris en zal zich op een later moment voor de rechtbank moeten verantwoorden. Sinds begin 2023 is het vervoeren en verhandelen van lachgas in Nederland verboden, waarmee de vondst mogelijk meerdere strafbare feiten oplevert.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X