Bij een grootschalige achtervolging in België zijn gistermiddag negen politieagenten lichtgewond geraakt.
Na een bijna 100 kilometer lange achtervolging door drie verschillende Belgische provincies kon de politie de verdachten klemrijden.
De achtervolging begon toen de politie in de buurt van Leuven een verdacht voertuig wilde controleren. De twee inzittenden, 22 en 23 jaar oud, weigerden te stoppen en reden door.
Tijdens de achtervolging veroorzaakte de voortvluchtige chauffeur een ongeluk, waarbij meerdere politieauto’s betrokken raakten.
“De agenten hebben het allemaal overleefd. Ze crashten toch met een snelheid van 120 à 130 kilometer per uur”, aldus burgemeester Christophe De Graef van Diest. Ondanks het ongeluk gaven de verdachten zich nog niet over en zetten hun vlucht voort richting Antwerpen.
Uiteindelijk werd het voertuig zo’n 35 kilometer voor Antwerpen klemgereden. De reden waarom de twee mannen doorreden, is nog niet duidelijk.

