Op maandag 25 november om 01.00 uur is een minderjarig meisje uit België aangehouden in verband met dreigingen van schieten op scholen in Breda.
De dreigingen werden op zondag 24 november verspreid via social media, waarop werd aangegeven dat er geweld gepleegd zou worden op scholen in de stad.
Onderzoek naar de betrokkenheid van het meisje
De precieze rol van het meisje in het verspreiden van de dreigementen wordt nog onderzocht door de politie. Het meisje werd aangehouden, maar er is momenteel geen verdere informatie over haar betrokkenheid.
Gevolgen van het doen van dreigingen
Het doen van een dreigement, ongeacht of het daadwerkelijk uitgevoerd wordt of niet, is strafbaar. Dergelijke dreigingen kunnen ernstige gevolgen hebben, aangezien het politie-onderzoek veel tijd en middelen vergt, waardoor andere urgente incidenten verwaarloosd kunnen worden.
Personen die zich schuldig maken aan het doen van dreigingen kunnen een boete krijgen of zelfs strafrechtelijk vervolgd worden.

