© Pexels

Franse regering vraagt VS om vrijlating 86-jarige vrouw opgepakt door ICE immigratiedienst

Een 86-jarige Française zit vast in de Verenigde Staten nadat ze begin april in haar woning in Alabama werd opgepakt vanwege een verlopen visum.

De Franse regering heeft inmiddels om haar vrijlating gevraagd, mede vanwege haar hoge leeftijd en kwetsbare gezondheid.

De vrouw werd op 1 april aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst en overgebracht naar een detentiecentrum in Louisiana. Volgens de Franse consul, die haar inmiddels twee keer heeft bezocht, moet ze zo snel mogelijk worden vrijgelaten.

De arrestatie komt op een opvallend moment in haar leven. Ze was nog geen jaar getrouwd met een gepensioneerde Amerikaanse legerkolonel, met wie ze een bijzondere geschiedenis deelt. De twee leerden elkaar al in de jaren zestig kennen op een NAVO-basis in Frankrijk, maar verloren elkaar daarna uit het oog. Pas tientallen jaren later kregen ze opnieuw contact, wat uiteindelijk leidde tot een huwelijk na het overlijden van hun eerdere partners.

De vrouw had een verblijfsvergunning aangevraagd, maar die procedure was nog niet afgerond op het moment van haar arrestatie. Volgens haar familie werd ze geboeid afgevoerd, wat de zorgen over haar gezondheid heeft vergroot. Ze kampt onder meer met hartproblemen en rugklachten.

De familie vermoedt dat er mogelijk een conflict speelt rond de erfenis van haar echtgenoot, waarbij een familielid voorzieningen in haar woning zou hebben laten afsluiten. Kort voor haar arrestatie had ze hierover een rechtszaak aangespannen. Er is echter geen bewijs dat dit verband houdt met haar aanhouding.

De Franse autoriteiten blijven aandringen op haar vrijlating, terwijl de zaak verder wordt onderzocht.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X