Amsterdammers ‘Kleine Pagel’ en ‘Libby’ duiken op in onderzoek doodgeschoten 11-jarige in Antwerpen

De Amsterdamse recherche heeft nieuwe aanwijzingen gekregen in het onderzoek naar de dood van de 11-jarige Firdaous, het meisje dat op 9 januari 2023 omkwam toen een woning in Antwerpen onder vuur werd genomen.


De zaak krijgt opnieuw aandacht nu duidelijk wordt dat twee Nederlanders uit Amsterdam mogelijk meer weten over de toedracht van het dodelijke schietincident.

Volgens recent binnengekomen informatie zouden twee mannen – die in het criminele milieu bekendstaan onder de bijnamen Libby en Kleine Pagel – betrokkenheid kunnen hebben bij de groep die verantwoordelijk was voor de beschieting. Wat hun precieze rol zou zijn, is nog onderwerp van onderzoek, maar de politie neemt de nieuwe informatie serieus genoeg om publiekelijk aandacht te vragen voor de Amsterdammers.

De dood van Firdaous maakte in 2023 diepe indruk in zowel België als Nederland. Het meisje bevond zich in de woning toen onbekenden het pand met vuurwapens bestookten. De beschieting leek destijds te passen binnen de golf van druggerelateerde geweldsincidenten in Antwerpen, maar tot nu toe bleef onduidelijk wie er daadwerkelijk achter zat.

De zoektocht naar antwoorden heeft nu een nieuwe wending gekregen. De Amsterdamse politie roept mensen uit de regio op die meer weten over Libby, Kleine Pagel of eventuele connecties met het schietincident, om zich te melden. Hun bijnamen circuleren al langer in de onderwereld, maar het is voor het eerst dat zij in verband worden gebracht met de dood van het meisje.


Vanavond worden in het opsporingsprogramma Opsporing Verzocht aanvullende beelden, details en een reconstructie gedeeld. De hoop is dat de publieke aandacht nieuwe tips oplevert en licht werpt op de rol van de twee Amsterdammers, zodat het onderzoek na bijna twee jaar eindelijk verder kan.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat Twitter (X)