In een woning aan de Bartholomeo Diazstraat in Heerlen heeft de politie vrijdagochtend een productielocatie voor harddrugs aangetroffen.
Vrijdagmorgen rond 08.30 uur ontving de politie een melding van een alerte buurtbewoner die verdachte activiteiten rondom het pand had waargenomen. Na onderzoek door de agenten werd de locatie onderzocht en bleek het huis een volwaardige productielocatie voor harddrugs te zijn. Er werden meerdere materialen en substanties aangetroffen die gebruikt worden bij de productie van synthetische drugs.
Gevaren van synthetische drugproductie
Bij dergelijke productielocaties komen aanzienlijke gevaren kijken. Synthetische drugs worden vaak geproduceerd met gevaarlijke chemicaliën, die brandbaar en explosief kunnen zijn. Het vrijkomen van giftige dampen en de mogelijke ontploffingsrisico’s maken de situatie uiterst gevaarlijk voor zowel omwonenden als de betrokkenen zelf. De politie benadrukt daarom het belang van preventie en het melden van verdachte situaties.
Onderzoek en veiligheid
Op het moment van ontdekking waren er geen personen aanwezig in het pand, en er zijn vooralsnog geen aanhoudingen verricht. De politie heeft de locatie meteen afgesloten en ontmanteld om verdere gevaren te voorkomen. Het onderzoek naar de betrokkenen en eventuele partners in de productie blijft echter lopen.
De situatie heeft in de buurt veel bezorgdheid veroorzaakt, omdat drugsproductie naast de veiligheidsrisico’s ook voor overlast en criminaliteit zorgt. Buurtbewoners worden opgeroepen verdachte situaties te blijven melden om de veiligheid in de omgeving te waarborgen.