Inval en aanhoudingen voor cocaïne haven Rotterdam verstopt in cocospulp en sportdrank
© OM

Inval en aanhoudingen voor cocaïne haven Rotterdam verstopt in cocospulp en sportdrank

De douane heeft op donderdag 21 september 2023 in de Rotterdamse haven een container met diverse voedingsmiddelen uit de Dominicaanse Republiek gecontroleerd. In deze container werd in totaal 18,6 kilo cocaïne gevonden.

De cocaïne was verstopt in 72 blikken cocospulp en in vier trays met in totaal 96 flessen ‘sportdrank’. De straatwaarde van de drugs wordt geschat op ruim 1,4 miljoen euro.

De douane startte een onderzoek, waarbij de Dienst Regionale Recherche (DRR) van de Politie Eenheid Rotterdam werd ondersteund door het HARC-team. Tijdens een inval in Barendrecht werden drie verdachten van 29, 24 en 30 jaar oud uit Rotterdam aangehouden.

De 24-jarige en 29-jarige verdachten zijn vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die heeft besloten dat de 29-jarige verdachte 14 dagen langer vast blijft zitten. De 30-jarige verdachte hoeft niet langer in de cel te blijven. De 24-jarige verdachte werd eerder al heengezonden. De twee verdachten die nu op vrije voeten zijn blijven wel verdachten in het onderzoek.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X