Bij de grensovergang Bab Sebta naar Ceuta zijn drie personen aangehouden in een omvangrijk drugsincident.
Het gaat om een 61-jarige Nederlander en twee Marokkaanse vrouwen van 24 jaar, van wie één in het buitenland woont. In hun voertuigen werd in totaal 87 kilo hasj ontdekt, verstopt op ingenieuze manieren.
De Nederlandse man had 5,4 kilo hasj verborgen achter het dashboard van zijn auto. De twee Marokkaanse vrouwen vervoerden ruim 81 kilo hasj in een speciaal gemaakte ruimte in de vloer van hun voertuig. Zowel de drugs als de auto’s zijn in beslag genomen en alle drie zitten vast op verdenking van drugssmokkel.
De gebruikte verstopmethodes en het moment van transport doen vermoeden dat de verdachten mogelijk onderdeel zijn van een internationaal georganiseerde bende. Het onderzoek richt zich daarom ook op mogelijke connecties met bredere criminele netwerken die actief zijn tussen Marokko en Europa.
Bab Sebta is een van de belangrijkste smokkelroutes tussen Marokko en Spanje. Traditioneel wordt er hasj van Marokko naar Europa vervoerd, terwijl pillen en andere harddrugs vanuit Europese landen terugkomen naar Marokko. De controles bij de grens zijn de laatste tijd verscherpt, mede door Operatie Marhaba, waarbij duizenden leden van de Marokkaanse diaspora jaarlijks terugkeren naar hun land van herkomst.
De autoriteiten benadrukken dat dit soort vondsten het belang van grenscontroles onderstrepen en zien de aanhoudingen als een belangrijke slag tegen de georganiseerde drugshandel in de regio.

