Pokémonkaarten ter waarde van 850.000 euro gestolen uit busje postorderbedrijf

Een lading Pokémonkaarten met een geschatte waarde van 850.000 euro is verdwenen na een inbraak in een FedEx-busje in Zuid-Californië.

Dieven gingen er met twee pallets vol verzamelkaarten vandoor terwijl het voertuig geparkeerd stond en de chauffeur niet aanwezig was. Ook een grote hoeveelheid voetbalplaatjes werd gestolen.

De diefstal vond vorige week plaats. De buit bestaat uit populaire Pokémonkaarten, waarvan sommige exemplaren veel geld kunnen opleveren op de verzamelmarkt.

Volgens de eerste schatting gaat het om een waarde van ruim 960.000 dollar, omgerekend ongeveer 850.000 euro. De politie benadrukt dat het exacte bedrag nog niet definitief is vastgesteld.

Het bedrijf dat de pallets had verzonden, heeft inmiddels maatregelen genomen om te voorkomen dat de gestolen kaarten eenvoudig opnieuw worden verkocht. De certificaten van de kaarten zijn gedeactiveerd.

Daarnaast heeft het bedrijf de grootste doorverkoopplatforms een overzicht gegeven van de gestolen exemplaren.

Daardoor kunnen handelsplatforms extra alert zijn wanneer zeldzame kaarten worden aangeboden.

Vooral kostbare Pokémonkaarten kunnen op de verzamelmarkt veel geld waard zijn, waardoor de gestolen collectie mogelijk aantrekkelijk is voor doorverkoop.

Wie de inbraak heeft gepleegd en waar de kaarten zich nu bevinden, is niet bekendgemaakt.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X