De politie heeft twee mannen aangehouden in een onderzoek naar grootschalige phishing en bankhelpdeskfraude.
De verdachten worden ervan beschuldigd betrokken te zijn bij een crimineel netwerk dat slachtoffers via nepmails en telefoontjes voor grote bedragen zou hebben opgelicht.
Volgens de politie gaat het om een vorm van digitale oplichting waarbij criminelen zich voordoen als bankmedewerkers of andere betrouwbare instanties. Slachtoffers worden onder druk gezet om bankgegevens, pincodes of toegang tot rekeningen af te geven, waarna er geld van hun rekening verdwijnt.
De aanhoudingen maken deel uit van een breder cybercrime-onderzoek. Daarbij wordt gekeken naar de rol van meerdere verdachten die mogelijk samenwerkten binnen een georganiseerd netwerk. De politie sluit niet uit dat er nog meer arrestaties volgen.
Bij phishingzaken in Nederland gaat het vaak om goed georganiseerde groepen die werken met zogeheten “bankhelpdeskfraude”. Daarbij worden slachtoffers telefonisch benaderd en zo gemanipuleerd dat zij zelf toegang geven tot hun bankomgeving of zelfs bankpassen afstaan aan zogenaamde koeriers.
Het onderzoek richt zich op de volledige werkwijze achter de oplichting, waaronder de communicatie met slachtoffers en de geldstromen die daarna volgen. De politie benadrukt dat dit soort netwerken vaak grensoverschrijdend opereren en moeilijk volledig in kaart te brengen zijn.
De twee verdachten zitten vast en worden verhoord. Meer details over hun identiteit of de exacte rol binnen het netwerk zijn nog niet vrijgegeven.

