Uitgebrande Volkswagen Golf sleutel plofkraak Drents Museum, politie zoekt informatie

De politie doet uitgebreid onderzoek naar een gestolen en uitgebrande donkergrijze Volkswagen Golf die vermoedelijk is gebruikt bij de inbraak in het Drents Museum in Assen.

De auto, voorzien van gestolen kentekenplaten, speelt een centrale rol in het onderzoek en is na de inbraak in brand gestoken. Opsporingsdiensten roepen getuigen op om meer informatie te delen over de verblijfplaats van de auto en een mogelijke tweede vluchtauto.

Gestolen Volkswagen Golf uit Alkmaar

De donkergrijze Volkswagen Golf werd in de nacht van 22 op 23 januari gestolen vanaf de Ingelandstraat in Alkmaar. In diezelfde nacht werden de kentekenplaten met het nummer K-813-BK gestolen van een andere locatie, namelijk aan de van Aylvaweg in Witmarsum. Deze gestolen platen werden later op de Golf gemonteerd.

De gestolen auto werd voor het eerst gezien rond 04:20 uur op 23 januari, toen een ANPR-camera de wagen vastlegde op het Julianaplein in Groningen. Vervolgens verdween het voertuig bijna twee dagen uit beeld.

Verblijfplaats tussen 23 en 25 januari onbekend

De politie zoekt specifiek naar informatie over waar de Golf zich bevond tussen donderdag 23 januari om 04:20 uur en zaterdag 25 januari rond 03:50 uur, kort voor de inbraak. Er wordt aangenomen dat de auto ergens in de omgeving van Groningen, Noord-Drenthe of Assen geparkeerd stond. Beelden van beveiligingscamera’s of dashcams in die regio’s kunnen cruciaal zijn om de verblijfplaats van de auto en mogelijke betrokkenen te achterhalen.

Autobrand na inbraak

Na de inbraak in het Drents Museum, die op 25 januari rond 03:45 uur plaatsvond, werd de gestolen Volkswagen Golf gebruikt als vluchtauto. Kort na de inbraak werd het voertuig brandend aangetroffen onder een viaduct bij de N33 in Rolde. De politie heeft beelden veiliggesteld waarop te zien is dat een voertuig vlakbij stopt en na de brandstichting zuidwaarts wegrijdt in de richting van Nooitgedacht. Vermoedelijk zijn de verdachten in een tweede auto gevlucht.

Oproep aan getuigen

De politie roept iedereen die informatie heeft over de verblijfplaats van de donkergrijze Volkswagen Golf, opvallend rijgedrag of verdachte personen in de dagen voorafgaand aan de inbraak op om zich te melden. Daarnaast wordt specifiek gezocht naar beelden of informatie over de mogelijke tweede vluchtauto die is gebruikt na de brandstichting in Rolde.

Heeft u iets verdachts gezien of beschikt u over beelden uit de omgeving van Groningen, Noord-Drenthe of Assen in de nacht van 23 tot 25 januari? Of heeft u informatie over een verdachte auto in de buurt van Rolde na de autobrand? Neem dan contact op met de politie.

Volg Crime Nieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat Twitter (X)