In de haven van Antwerpen zijn gisternacht zeven Nederlanders opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij een poging om drugs uit containers te halen.
De Belgische justitie doet verder onderzoek naar de zaak.
Arrestaties op strategische locaties
Vijf verdachten werden gearresteerd bij kades waar vaker drugspartijen worden onderschept. Twee anderen werden betrapt bij een depot waar containers worden gerepareerd. Het gaat om vijf volwassenen en twee minderjarigen. De volwassen verdachten zullen binnenkort voor de onderzoeksrechter verschijnen, terwijl de minderjarigen voor de jeugdrechter moeten komen.
Nog geen drugs gevonden
Voorlopig is nog niet bekend of er daadwerkelijk cocaïne of andere drugs zijn aangetroffen. Toch wordt de arrestatie gezien als een belangrijke vangst in de strijd tegen de georganiseerde drugscriminaliteit in de Antwerpse haven.
Antwerpen als doorvoerhaven voor cocaïne
De haven van Antwerpen geldt als een van de belangrijkste invoerpunten voor cocaïne in Europa. Jaarlijks wordt er tientallen tonnen cocaïne onderschept, vaak afkomstig uit Zuid-Amerikaanse landen zoals Colombia, Ecuador en Brazilië. Criminele netwerken maken gebruik van corrupte havenmedewerkers en zogeheten “uithalers”, mensen die drugs uit containers halen zodra deze in de haven aankomen.
Nederlandse criminelen actief in Antwerpse haven
Nederlandse criminelen spelen al jaren een prominente rol in de Antwerpse drugsscene. Groeperingen uit steden als Rotterdam, Amsterdam en Utrecht werken samen met Belgische netwerken om grote hoeveelheden cocaïne het land binnen te krijgen. Regelmatig worden Nederlanders opgepakt bij pogingen om drugs uit containers te halen. In 2023 werd bijvoorbeeld een grote bende opgerold die op industriële schaal cocaïne de haven uit smokkelde.
Het onderzoek naar de zeven opgepakte Nederlanders loopt nog. Belgische autoriteiten proberen te achterhalen of zij deel uitmaken van een grotere criminele organisatie.