Drietal opgepakt na babbeltruc waarbij 74-jarige vrouw is opgelicht door nepagenten

De politie heeft in Leek drie verdachten aangehouden na de oplichting van een 74-jarige vrouw die werd misleid door personen die zich voordeden als politieagenten.

Bij de babbeltruc raakte het slachtoffer onder meer sieraden, contant geld en een pinpas kwijt.

Volgens de politie werd de vrouw zaterdag telefonisch benaderd door iemand die beweerde namens de politie in Groningen te bellen.

Haar werd verteld dat haar adres in beeld was gekomen in een onderzoek naar een crimineel netwerk en dat haar kostbaarheden tijdelijk veiliggesteld moesten worden.

Kort daarna verschenen de zogenoemde agenten bij de woning. De vrouw vertrouwde het verhaal en gaf haar waardevolle bezittingen af, waarna de verdachten er met de buit vandoor gingen.

Het onderzoek leidde nog diezelfde avond naar Leek, waar agenten drie verdachten konden aanhouden. Het gaat om twee minderjarige jongens en een 20-jarige man uit Groningen. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij de oplichting.

De drie zijn door de politie verhoord. Twee verdachten zitten nog vast. De derde is in vrijheid gesteld, maar blijft wel verdachte zolang het onderzoek loopt.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X