EVA-team Den Haag arresteert 26 voortvluchtigen: bijna 30 jaar aan celstraffen openstaand

In de afgelopen twee maanden heeft het EVA-team (Executie Vonnissen Afgestraften) van de politie-eenheid Den Haag in totaal 26 personen aangehouden die nog samen 29,5 jaar gevangenisstraf moeten uitzitten.

Het team is gespecialiseerd in het opsporen van veroordeelden die zich onttrekken aan hun straf.

De voortvluchtigen werden vooral aangetroffen in hun woning, bij familieleden of bij hun partner. In enkele gevallen werden ze opgepakt terwijl ze op het punt stonden weg te rijden, of zelfs onderweg waren naar hun werk. Zo werd één van de gezochte personen staande gehouden op een treinstation, en een ander in Bodegraven tijdens zijn pauze op straat.

De gezochte personen waren veroordeeld voor uiteenlopende misdrijven, waaronder overtreding van de Opiumwet, openlijke geweldpleging, computervredebreuk, deelname aan een criminele organisatie, zware mishandeling, witwassen, diefstal met geweld en vernieling.

Een van de opvallendste arrestaties betrof een 54-jarige man die in Rijswijk in zijn auto werd aangehouden. Hij moet nog 1318 dagen de cel in voor witwassen en deelname aan een criminele organisatie. Een 44-jarige man, internationaal gezocht voor meerdere inbraken, werd in zijn woning in Delft aangehouden. Hij is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar en 315 dagen. Verder werd een 63-jarige man in Groningen opgepakt omdat hij nog een schadevergoeding van ruim 16.000 euro moest betalen voor oplichting.

Met deze acties laat het EVA-team opnieuw zien dat het zich actief inzet om straffen daadwerkelijk ten uitvoer te brengen, ongeacht waar en hoe lang veroordeelden zich schuilhouden.

Volg CrimeNieuws op:

WhatsApp Instagram Snapchat X